KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8427008
nr 842 7008
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Oljemålning, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad ej daterad, pojke sittandes vid gärdesgård, 60x72
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Utrop:
18.000 kr
Såld:
23.500 kr
måndag 26 augusti 2013
kl 18:54:28
15.500 kr
13.000 kr
15.500 kr
16.000 kr
22.000 kr
18.500 kr
20.500 kr
23.000 kr
- Klassiska
Lotte Laserstein
Läs mer om Lotte Laserstein